Celem studiów jest przygotowanie zawodowe dające kwalifikacje do pracy w bibliotece szkolnej, bibliotece w placówce oświatowej podległej Ministerstwu Edukacji Narodowej, oraz w bibliotekach naukowych i publicznych. Studia umożliwiają poznanie i zdobycie kompetencji w zakresie organizacji działalności bibliotecznej, nowoczesnych metod informacyjno-bibliotecznych, pracy z czytelnikiem, ewidencji zbiorów, marketingu oraz uczestnictwa w pracy kulturalno-oświatowej.